ZNAČKA KLARA ROTT A KLÁRA ROTT

Proč ryze přírodní kosmetika?

V době teď už asi před 8 lety to byla situace na trhu, protože v ČR se nedala žádná kvalitní přírodní kosmetika v té době sehnat a já si jí vozila ze zahraničí. Když jsem se do toho pustila, tak jsem neměla absolutně představu, jak moc složité to bude. Nakonec vývoj kosmetiky trval 7 let a na vývoji jsme spolupracovali s výzkumnými ústavy u nás i v zahraničí tak, aby byla kosmetika skutečně funkční a na světové úrovni.
Musí se ale velmi dobře přemýšlet nad synergií jednotlivých látek, aby se maximalizovala účinnost produktů. Kvalita a čerstvost surovin je zde zásadní. My používáme všechny dostupné suroviny v bio kvalitě. Nepoužíváme klasickou konvenční konzervaci kosmetiky. Vyvinuli jsme totiž vlastní přírodní samokonzervační systém složený z extraktů, laktobacilů aj.

Tři největší benefity přírodní kosmetiky?

1. Zcela jistě je to absence chemických látek, které nejsou pleti vlastní a velmi často jí nedělají dobře.

2. Pokud jsou přírodní produkty dobře formulované, tak je to jejich vysoká účinnost.

3. Pokud jsou použity přírodní suroviny v bio kvalitě, podporujeme tím ekologické zemědělství, které přispívá k udržitelnému hospodaření a zanechá naši krajinu úrodnou i pro budoucí generace.

Jste sama její vyznavačkou nebo ráda sáhnete i po „chemii"?

Já jsem velkým vyznavačem a příznivcem přírodní bio kosmetiky. A navíc, když jsem za ta léta ve spolupráci s výzkumnými ústavy zjistila všechny informace, co s naším organismem dělají určité chemické látky, tak už bych si na obličej žádnou konvenční "chemickou" kosmetiku nedala.