ZBYSTŘETE SMYSSLY

Úspěšnou kosmetiku SMYSSLY jsme vám představili již před několika lety. Poctivý česko-slovenský projekt si u nás získal obrovskou pozornost, a my jsme proto na chvíli zastavili autorské duo, Cecílii a její dceru Silvii, a zeptali se jich, jak to celé vidí ony dvě.

CO VÁS KE TVORBĚ KOSMETIKY PŘIVEDLO?

Přicházelo to postupně... Cecília se po téměř 20leté kariéře úspěšné návrhářky začala zabývat výrobou kosmetiky, i přestože jí chybělo chemické vzdělání. Na začátku to byl boj, který nad Cecílií vyhrávaly chemické reakce na plné čáře. Pak přišel první správně namíchaný základ krému, a to byl zlom. Dnes vyrábíme v laboratořích se známkou vysoké kvality. Obě si spolu velmi dobře rozumíme a jsme odjakživa mentálně propojené. Myšlenka založit vlastní kosmetickou značku proto přišla velmi přirozeně. Silviu už od mala přitahoval design, a tak jsme si řekly, proč nezkusit vyrobit kosmetiku, která bude odrazem nás obou?

 

KDE HLEDÁTE INSPIRACI?

Přichází k nám nečekaně, nenuceně. Vzniká v běžných každodenních situacích a často ani nesouvisí s kosmetikou, to je na tom to krásné. Téměř nikdy ale nepřijde právě v ten okamžik, kdy potřebujeme něco vymyslet.

CO PRO VÁS VAŠE PRODUKTY ZNAMENAJÍ?

 

Jsou vyjádřením nás samých, zhmotnění našich hodnot a nápadů. Značku jsme vyvinuly jen my a plně se s ní ztotožňujeme. Vždycky jsme měly rády takové ty uvěřitelné věci, věci s příběhem. Ty anonymní nás nebaví. I u nás doma má téměř každá věc nějaký svůj příběh.

V ČEM TKVÍ PODLE VÁS JEJICH UNIKÁTNOST?


Jsou poctivé. Složky, které používáme při výrobě jsou jedny z nejkvalitnějších dostupných. Nemáme zájem používat laciné náhražky s cílem vydělat na tom. Věříme, že jen kvalitní suroviny přináší kvalitní produkty. Pro naši kosmetiku je navíc specifické, že vzniká z potřeb dvou různých generací žen. Například Silvii trápily mimické vrásky a Cecílii zase ty hlubší, a tak jsme začaly pracovat na produktech, které by nám oběma pomohly. Jednoduše řešíme problémy jako většina žen našeho věku.

ŘÍKÁTE „TRÁPILY", MÁTE TEDY OVĚŘENO, ŽE PRODUKTY FUNGUJÍ?

 

V úplných začátcích jsme se spoléhaly pouze na naše pocity. A protože jsme sami sobě největšími kritiky, věděly jsme, že se na vlastní úsudek můžeme spolehnout. Musíme ale dodat, že když došlo na finální verzi produktu, vylepšovaly jsme texturu i několikrát, než jsme byly úplně spokojené. S postupem času začaly s prvními zákaznicemi přicházet i pozitivní reakce, a až v tento moment jsme si byly úplně jisté, že to opravdu funguje. A to nám dělá největší radost. Cecília má navíc jeden osobní důkaz – vrásku nad horním rtem, kvůli které se jí v minulosti mezi přáteli říkalo „Janžurka". Zaměřila se na ni a pravidelnou aplikací našeho 4% séra ji natolik zmírnila, že už ji dnes budete jen těžko hledat.

JE JEŠTĚ NĚCO, Z ČEHO SI DNES DĚLÁTE PŘI TVORBĚ VRÁSKY?


Je. Recyklace obalů, to je pro nás skutečná výzva.

A JAKÉ JSOU DALŠÍ PLÁNY?


Doufáme, že se nám bude dařit, a my tak budeme mít víc prostoru uskutečnit další nápady, které nosíme v hlavě. Je jich mnoho...

Zakladatelky matka Cecília Blanárová s dcerou Silviou Strakovou