O ZAKLADATELCE ZNAČKY

Zakladatelkou značky je německá lékařka Dr. Barbara Sturm.

„Nikdy mne nenapadlo, že se jednou budu věnovat lidské kůži, protože od chvíle, kdy jsem se rozhodla pro medicínu, snila jsem o ortopedické chirurgii. Zajímalo mne vše, co souviselo s pohybem a s tím, jak po úrazech či nemocech vrátit lidem schopnost „postavit se zpátky na vlastní nohy". Během praxe jsem se stále častěji setkávala s problematikou zánětů a jejich prevence. Odtud to byl už jen krůček k výzkumu aktivních látek, kam mne nasměrovala spolupráce s předními univerzitními vědci z Harvardu a Pittsburgu. Najednou jsem zjistila, že to má pro mne mnohem větší atraktivitu. Začala jsem se naplno věnovat testování přírodních látek a jejich vlivu na léčbu a zklidnění podráždění. Odtud jsem se postupně přeorientovala i na problematiku lidské pokožky," objasňuje Dr. Sturm.

Co může člověk udělat – kromě používání kvalitní kosmetiky – navíc pro svou pleť?

Dr. Sturm radí pohyb na čerstvém vzduchu, vyváženou stravu, dostatek spánku a nezapomínat na nápoje – ideálně čerstvou vodu a bylinkové čaje. „Zdravá kůže je zrcadlem zdravého organismu a je jen na nás, abychom si obojí uchovali co nejdéle," dodává proslulá lékařka.

Filozofie molekulární kosmetiky vznikla jako další logický krok navazující na práci Dr. Strum, která si dala za cíl vyvinout mimořádně efektivní péči s jednoduchým použitím, která bude účinně regenerovat, hydratovat, chránit a vyživovat naši pokožku. Přípravky v sobě propojují unikátní aktivní látky, nezřídka vůbec poprvé použité ve světě kosmetiky, s mocnými přírodními extrakty.

Srdcem všech přípravků je výtažek ze šruchy zelné (purslane), tzv. „fontány mládí a zdraví". Více o šruše zelné zde.