FESTIVAL PÉČE A LÍČENÍ

nabízí jako každý rok slevu 20 % na veškerou pleťovou, tělovou, vlasovou a dekorativní kosmetiku. Ke každému nákupu získáte dárek, vzorek, knížku plnou slev a FAnn bonus card s trvalou 10% slevou.

 

Akce probíhá od 1.6. do 15.7. 2020.

Ještě, než začnete uvažovat o vhodné péči, věnujte pozornost důkladné přípravě.
Odlíčení, čištění a tonizace je základ, bez kterého nebude ani sebeluxusnější krém fungovat. Častou chybou je spojení odličování a čištění v jeden krok nějakým univerzálním prostředkem. To si lze dovolit jen výjimečně nebo třeba na služební cestě. Běžně by mělo být odlíčení a čištění striktně odděleno a v případě, že máte problematickou pleť se sklonem k maštění, používáte velké množství make-upu, UV filtrů nebo vás trápí akné, doporučujeme provádět tzv. double cleansing.

Začněte tedy nejprve důkladným odlíčením. Podle osobních preferencí zvolte krém, balzám, nebo třeba dvoufázový olejový odličovač. Až vám na tváří nezbyde jediný pigment, přichází čas na čištění. Opět můžete vybírat z různých typů textur. Při čištění nepoužívejte příliš teplou, ale spíše vlažnou vodu. Na závěř nezapomíneje na tonizaci. Po vyčištění jsou póry otevřené a viditelné, je třeba je stáhnout a připravit pleť na poslední fázi – hydrataci. Pleťová tonika, vody nebo třeba micelárky mají tu vlastnost, že póry stahují, zklidňují pleť a připraví na aplikaci séra a krému.

Každodenní hydratace pleti je důležitá, ať už máte jakýkoli typ pleti. Vyberte si takovou texturu, která nejlépe sedne vaší tváři, od ultra lehkých gelových struktur přes jemné krémy až po intenzivní hutné a výživné krémy blížící se balzámu. Obecně platí, že čím sušší pleť, tím hutnější textura, ale nemusí to být vždy pravidlem. Pokud máte například aknózní pleť, ale vzhledem k intenzivnímu čištění vás trápí pocit pnutí a suchosti, z naší nabídky si i přesto vyberete.

Přibližně od 25 let je dobré začít rozlišovat denní a noční péči. Během spánku probíhají přirozené regenerační procesy, které je dobré podpořit vhodnými přípravky. Kromě denní a noční péče zařaďte i speciální oční krémy, které jsou vhodné pro péči o velmi jemnou a citlivou pokožku okolo očí. V okamžiku, kdy sáhnete po anti-agingových přípravcích na tvář, myslete i na krk a dekolt, tyto části bývají opomíjené. Teorií na to, kdy s anti-agingem skutečně začít, je mnoho, ale zlaté pravidlo říká, že byste měli začít přesně tehdy, kdy jste se svojí pletí skutečně spokojeni.

 

Každý z nás je jiný a čas, který chceme péči o svůj zevnějšek věnovat, se různí. Na začátku si tedy ujasněte priority a teprve poté doplňujte čtyři základní kroky odlíčení – čištění – tonizace – hydratace o další podpůrné kroky. Zařadit můžete speciální esence, séra, hydratační masky nebo třeba cílené kúry na vrásky či pigmentové skvrny.
Tím vůbec nejdelším pečujícím rituálem jsou proslulé Korejky, které každý den poctivě plní až deset kroků. Odměnou za časově náročnou péči plnou hydratace, plátěných masek a mimořádně výživné termální vody jim je svěží mladistvý vzhled a proslulá „nesmrtelná krása".

Poznejte korejskou kosmetiku, po které už vaše pleť nebude žíznit!

Pro běžný den si vystačíte se 4 základními produkty:

Pokud máte dostatek času, dopřejte si devítikrokový rituál péče o pleť podle Korejek.

Pokud zvládáte základní péči s přehledem a pravidelností, je čas povýšit na další úroveň. Ještě před aplikací krému můžete regeneraci, výživu a celkovou péči o pleť podpořit esencemi a séry, tedy lehčími přípravky, které pronikají do hlubších vrstev pleti. Jednotlivé vrstvy (esenci – sérum – krém) nechejte vždy pár vteřin vstřebat do pleti a poté ihned aplikujte další.

Jednou do týdne zařaďte pleťovou masku podle typu Vaší pleti. Pokud máte například mastnější pleť, zvolte masku pro hloubkové čištění s jílem a detoxikačními látkami, pokud vás naopak trápí první vrásky, zvolte kyselinu hyaluronovou a anti-agingové masky. Již zmiňované Korejky se netají tím, že hydratační masky používají každý den! Tyto produkty nejsou základ, ale jejich zařazením do svojí rutiny dosáhnete o poznání lepších výsledků.

 

Kromě opalovacích přípravků nezapomínejte v létě také na péči o celé tělo včetně vlasů, které dostávají během slunění pořádně zabrat. Podobně jsou na tom i ruce, které jsou velmi často vystaveny slunečnímu svitu, přesto na jejich ochranu často zapomínáme a v posledních týdnech je ještě navíc neustále vysušujeme desinfekcemi. Obecně hledejte takové produkty, které obsahují minimum chemie a jsou šetrné k vaší pokožce i k životnímu prostředí.

 

Ani v době roušek se nenechte odradit a vzít si líčení úplně! Zaměřte se na oči a kvalitní řasenky, které nedráždí. Vždy mějte na paměti, že řasenka by neměla být otevřená déle jak 6 měsíců, většina z nich tak dlouho ani nevydrží. Na trhu dnes existuje nepřeberné množství kartáčků i textur, a to jak pro jemné a krátké či prodloužené řasy nebo třeba velmi citlivé oči. Celkový tvar a výraz pak dolaďte úpravou obočí, která je velmi nenápadným, přesto účinným způsobem, jak se nalíčit – nenalíčit.

 

S těmi správnými produkty to zvládnete i v horkých letních dnech! Zaměňte běžné produkty za voděodolné a vyzkoušejte fixátory či podkladové báze, které prodlouží trvání a zintenzivní vzhled nejrůznějších líčidel. Opálené pleti navíc sluší rozjasňovače a bronzery, které dokonale vyniknou vedle matných rtů.

NEVÍTE SI RADY A POTŘEBUJETE PORADIT S VÝBĚREM VHODNÉ PÉČE NEBO LÍČENÍ? ZAREZERVUJTE SI SVŮJ JEDINEČNÝ PORADENSKÝ TERMÍN, KDY VÁS NABÍDKOU PROVEDE PROFESIONÁLNÍ KONZULTANT.

To zní dobře, chci svůj termín!

 

V PŘÍPADĚ JAKÝCHKOLIV DOTAZŮ SE MŮŽETE OBRÁTIT TAKÉ NA NAŠI INFOLINKU + 420 605 209 228, NA KTERÉ VÁM OCHOTNĚ POMOHOU ZKUŠENÉ PORADKYNĚ ANIČKA A MONIKA.