6 TRIKŮ, JAK ZDOKONALIT MAKE-UP BĚHEM LÉTA

Líčení v horkých letních dnech je výzva pro většinu z nás. Pokud je to jen trochu možné, vyhněte se výraznému líčení, nechte pleť dýchat a zaměřte se na zářivé tváře a rty. Pokud se ale přeci jen nechcete líčení vzdát, existuje mnoho způsobů a hlavně produktů, které umí udržet make-up pod kontrolou, i když se teplota na teploměru šplhá k pětatřicítce.

GOSH COPENHAGEN

Fix It! Lip Primer

podkladová báze pod rtěnku
299 Kč

2. ANI SE NEHNE

S rtěnkami je to v horku také oříšek. Dejte si pozor na ty s hutnou krémovou texturou, které se snadno rozpíjí, a dejte přednost raději lehkým tónující produktům na vodní bázi, tintům anebo matným tekutým rtěnkám. Jako skvělou alternativu můžete použít i voděodolnou konturku na rty, se kterou vykreslíte celé rty. A pokud se chcete ujistit, že se rtěnka opravdu nehne, jako první krok si udělejte důkladný peeling rtů, poté aplikujte podkladovou bázi na rty a teprve poté vámi vybranou barvu. Podkladová báze zajistí, aby se rtěnka nerozpíjela přes okraj rtů a držela co možná nejdéle. Jako bonus mnohdy zvýrazní a zintenzivní barvu rtěnky a opticky vyhladí jemné linky a rýhy na rtech.

GOSH COPENHAGEN

Waterproof Setting Powder

voděodolný fixační pudr
399 Kč

3. VODĚODOLNÉ ŘEŠENÍ

Tím nejlepším řešením pro extrémní situaci, jakou může být typicky svatba nebo třeba party u bazénu, je voděodolný pudr v transparentním odstínu, se kterým se promění každý look v závěru ve voděodolný. Použít jej můžete přes make-up na celou tvář, přes oční stíny anebo třeba jemně vklepat na nalíčené rty. Ve videu níže vidíte, jak jeho aplikace promění i běžný make-up ve voděodolný. Je kompatibilní s jakýmikoli jinými produkty, jen platí, že jej nanášíme až v poslední vrstvě. Kromě toho, že fixuje líčení a vytváří doslova nepromokavou vrstvu, udržuje navíc pleť zmatněnou a redukuje přebytečný maz.

Clarins

Bronzing Compact Summer

bronzer
od 1 320 Kč
Další varianty (2)

4. BRONZER

V průběhu roku vám bronzer sice vykouzlí lehké opálení, ale tu největší parádu s ním uděláte právě v létě, kdy už je pleť jemně opálená. Nahraďte jím úplně tvářenku, ale pozor, nikdy ho neaplikujte na tvář namísto kontury! Bronzer obsahuje jemné perleťové částečky (čím jemnější, tím bude výsledný efekt přirozenější), které zvýrazňují a upoutávají pozornost. V případě kontury je tomu právě naopak, k jejímu vykreslení používejte zásadně matné produkty, které se naopak nikdy nehodí na líčka (vypadala by starší a unavenější). Sázkou na jistotu jsou bronzery od značek Guerlain, Sisley, nebo limitovaná edice od Clarins

5. FIXÁTOR

Tajný trik make-up artistů, který nikdy nechybí v jejich výbavě, je fixátor make-upu. Jedná se o produkt ve spreji, který se nanáší jako úplně poslední krok na kompletně nalíčenou tvář. Make-up zafixuje a prodlouží jeho výdrž. Většina fixátorů obsahuje pečující i hydratační složky, díky kterým s nimi lze osvěžit pleť kdykoli během dne.

6. PUDR A PAPÍR

Pro opravdu precizní výsledek si do kabelky přibalte unikátní duo od Clarins Kit Pores and Matite, které obsahuje lehounký zmatňující pudr a matující papírky v jednom. Pudr naneste v malém množství pomocí velkého kulatého štětce jemně na celou tvář po nalíčení. Papírky pak kdykoli během dne přiložte na oblast T-zóny k zmatnění a redukci přebytečného mazu. Poté můžete podle potřeby opět poprášit tvář malým množstvím pudru.