PŘÍRODNÍ PÉČE Z CELÉHO SVĚTA

Segment přírodních produktů je jedním z nejrychleji rostoucích odvětví kosmetického průmyslu. Jedni nedají na přírodní produkty dopustit, druzí složení produktů stále absolutně neřeší. Jak najít tu správnou cestu, kterou se vydat?

CHCE TO BALANC

Určitých účinků chemických produktů s přírodními jednoduše nedocílíte, ani kdybyste se rozkrájeli. Pro naše tělo je důležité, zda umí konkrétní látku rozpoznat a zda je pro něj přínosná nebo ne, ale neřeší, zda byla vyrobena synteticky nebo získána přírodní cestou (například vitamín C). Jde tedy spíše o otázku etickou a otázku toho, co je vám osobně bližší. Fakt je ale ten, že na trhu existuje plno velmi zajímavých produktů, jejichž složení se výrazně přibližuje nebo je dokonce 100% přírodní, a přesto produkty výborně fungují. Pokud se tedy vyhnete potenciálně škodlivé chemii, a ještě to bude fungovat podle vašich představ, máte vyhráno. V duchu této myšlenky jsme pro vás vybrali několik produktů z celého světa, které byste neměli přehlédnout.

REPELENTY Z ANGLIE

Unikátní spreje Alfresco odpuzující hmyz vznikly v rodinné firmě v Anglii. Jejich zakladatelku, Sarah-Lou, inspirovaly účinky exotických rostlin, které studovala v 300 let starých zahradách Chelsea Physic Garden v Londýně. Spreje představují alternativu k masově vyráběným insekticidům, u kterých byly často diskutovány určité látky pro jejich neblahý vliv na lidské zdraví. Obrovskou výhodou těchto sprejů je i jejich unikátní a velmi příjemná vůně, pro kterou po ní řada lidí sáhne i na běžné nošení. Spreje proslavil herec Robert Redford, který je používal během natáčení Zaříkávače koní (1998) a odkud se prostřednictvím hollywoodských maskérů rozšířily do světa.

SPRCHOVÁ MLÉKA Z FRANCIE

Oblíbená značka Cottage jde o krok dál a na trh uvádí novou kolekci sprchových mlék s inovovaným složením, které je z 97% přírodní a biologicky rozložitelné. Toto složení respektuje nejen naši kůži, ale také planetu, nad kterou bychom měli alespoň v případě běžných každodenních produktů uvažovat. Sprchové gely jsou známé pro svoje lahodné až gurmánské vůně, které se nevytratily, a naopak jsou ještě ovocnější a opravdovější. Kolekci nových sprchových mlék s vyváženým pH získáte od června exkluzivně v síti našich parfumerií.

DEODORANTY Z KANADY

Na deodoranty bývají kladeny jedny z nejvyšších nároků, pokud jde o jejich funkčnost a spolehlivost. A kanadská značka Lovefresh z Toronta dokazuje, že i tak „náročný" produkt jako deodorant může fungovat na 100% přírodní bázi. Jejich tvůrkyně, Stacey Davis, která výrobu odstartovala doslova u sebe v kuchyni, razí teorii, že chemii je dobré vyhnout se obzvláště v případě, jde-li o citlivé partie, jakými podpaží bezesporu je. Na výběr je pět vůní a důležité je s deodoranty dobře pracovat. Oproti chemickým jsou tužší, při kontaktu s kůží a při zahřátí ale mírně změknou.