VLASY POD KONTROLOU

Udržet vlasy během horkých letních dnů v dobré kondici a zároveň dobře vypadající je pro drtivou většinu z nás výzva.

Pokožka se více potí, díky čemuž jsou jemné a splihlé vlasy ještě splihlejší, naopak suché a krepaté vlasy jsou díky vyšší vlhkosti ještě krepatější.

Jedno je jisté – jsme v tom všichni. Naštěstí existují produkty, díky kterým lze tyto projevy zmírnit.

1. KDYŽ MÉNĚ JE VÍCE

V létě se vlasová pokožka přirozeně více mastí a většina z nás automaticky zvyšuje frekvenci mytí vlasů. Tím je ale můžete snadno vyvést z rovnováhy a nepřímo tak způsobit ještě větší produkci kožního mazu, jednoduše proto, protože nadměrné používání mycích přípravků s obsahem sulfátů může pokožku zbytečně vysušit. Řada z nás se pak na podzim diví, jak moc jsou vlasy poškozené a sahá po radikálním střihu, což je zbytečné. Jediné, co musíte udělat, je pokusit se udržet svůj běžný mycí režim. Pokud potřebujete z vlasů smýt například mořskou sůl, zkuste je důkladně propláchnout vodou a ošetřit pečujícím olejem.

A pro každodenní osvěžení, provonění a očistu použijte suchý šampon.

Doby, kdy byla jejich aplikace adrenalinový sport, jsou dávno pryč. Moderní suché šampony vlasy pozvednou, provoní, zbaví přebytečného mazu a oddálí alespoň nachvíli skutečné mytí.

KOUPIT

2. PÉČE BEZ VÝMLUV

I když by se to v létě mohlo zdát zbytečné, o všechny typy vlasů je potřeba důkladně pečovat po celý rok. Po každém mytí nanášejte do středních délek a konečků kondicionér, který jednou za týden nahraďte maskou. Pokud nechcete investovat do dvou produktů, skvěle vám poslouží oceňované kondicionéry italské značky NIKA.

SLEVA 50%
NIKA

Pure Keratin Conditioner

kondicionér pro poškozené vlasy
275 Kč

Můžete je použít jako kondicionér i jako masku, rozdíl je pouze v délce aplikace. Ani jemné vlasy nebo ty sklonem k maštění nejsou pádným argumentem, proč masku nepoužívat. Pokud máte tyto obavy, sáhněte po takové, která obsahuje jako hlavní pečující složku arganový olej. Ten je neuvěřitelně lehký, perfektně zaceluje a napravuje konečky vlasů, a přesto je nechává bez zatížení a mastnoty. Intenzivní masku na vlasy s arganovým olejem a veganským složením má ve své nabídce nově třeba dánská značka GOSH.

Hair Rituel by Sisley

Protective Hair Fluid

ochranný sprej na vlasy
2 380 Kč

3. OCHRANA PŘED PAPRSKY

Stejně jako chráníte před sluncem pokožku celého těla opalovacími krémy, chraňte i svoje vlasy a vlasovou pokožku. Obecně platí, že nejlépe uděláte, když svoji hlavu přímému slunci zcela uchráníte, třeba s pomocí klobouku, šátku nebo slunečníku. Pokud to ale situace nedovoluje, pak se poohlédněte po péči s ochranným faktorem, zejména s tím proti UVA záření. Ochranný sprej z konceptu SISLEY Hair Rituel vytváří na povrchů vlasů film, který je chrání před škodlivými účinky slunce, moře i chemie z bazénové vody. Obsahuje řadu přírodních extraktů a lipidů k ochraně vlasu a UVA i UVB ochranný faktor.

4. ODOLEJTE VODĚ I VĚTRU

Gumičky PILŌ z pravého morušového hedvábí máme prověřené a vyzkoušené skrz naskrz. Je až neuvěřitelné, kolik toho vydrží, přesto že jsou vyrobeny z tak jemného a delikátního materiálu, jakým hedvábí bezesporu je. Gumičky jsou pevné a spolehlivé, udrží i ty nejobjemnější vlasy, nevadí, když je každý den ve sprše zmáčíte... Ideální kombinace luxusního vzhledu a skutečně kvalitní gumičky do vlasy z nich dělá absolutní must-have léta. Vítr, přílišné horko, průtrž ani rychlé změny počasí vlasům rozhodně nesvědčí. Pokud si po celý rok vlasy pěstíte, udržte je v létě raději po celou dobu jemně sepnuté, aby se předešlo jejich mechanickému poškození.

GOSH COPENHAGEN

Coconut Oil Moisturizing Hair Oil

kokosový olej na vlasy
329 Kč

5. OLEJ ZA VŠECH OKOLNOSTÍ

Olej vtírejte do suchých vlasových konečků během léta kudy chodíte. Můžete jej použít po umytí ještě před vysušením vlasů jako extra zvláčňující péči, a poté kdykoli během dne k okamžitému vyživení a úpravě vlasů. V nabídce najdete hned několik olejů, na léto je ale jako stvořená novinka od dánské značky GOSH s velkým množstvím přírodního kokosového a habešského oleje, které se perfektně vstřebávají a zanechávají vlasy dokonale zacelené bez jakéhokoli zatížení. Velkým bonusem je jeho návyková kokosová vůně s exotickými tóny, která vás bude všude doprovázet.