V zimě se nejdelší ze všech bočních údolí Salzachu promění v sněhově bílé lyžařské středisko, které plní všechna přání svých hostů. Gastein je nejvýše položeným ski areálem v celém lyžařském svazu Ski Amadé a návštěvníky láká na široké sjezdovky, náročné freeride trasy a sjezdy vhodné pro rodiny s dětmi.

Rozsáhlý ski areál v Gasteinu

Celkem se v údolí nachází čtyři ski areály s více než 200 kilometry sjezdovek. Moderní lanovky dopraví hosty ve všech obcích Gasteinu z centra k ryzí lyžařské zábavě na více než 1 000 výškových metrech. Jedinečný přírodní zážitek čeká ve Sportgasteinu, kde si při lyžování vychutnáte nerušený klid národního parku. Pro freeridery je tento areál zase nefalšovaným rájem přírodního prašanu.

Na své si přijdou i běžkaři

Rozsáhlá plocha údolí orámovaná přírodní horskou kulisou pohoří Hohe Tauern ve Sportgasteinu zve také k běžkování. V nadmořské výšce více než 1 500 metrů mohou všichni ambiciózní sportovci a fyzicky zdatní lyžaři využít dlouhé běžkařské sezóny. Celkem nabízí Bad Gastein, Bad Hofgastein a Dorfgastein 7 různých běžeckých stop a 35 kilometrů upravených běžeckých tratí. Různorodé trasy vedou podél řeky Gasteiner Ache, lázeňským parkem nebo hlubinami jednoho z romantických bočních údolí.

Dvě sáňkařské dráhy, jízda v kočáře taženém koňmi a zimní pěší túry na 100 kilometrech upravených cest – Gastein nabízí i mimo sjezdovky pestrou paletu možností, jak si užít zimní dovolenou.

Ze sjezdovky do termálních lázní

Po celodenních sportovních aktivitách je ideální odpočinout si v blahodárných termálních lázních. Lázně Felsentherme v Bad Gasteinu i Alpentherme v Bad Hofgasteinu lákají znavené lyžaře k opětovnému načerpání sil. V teplých bazénech bublá termální voda, v sauně se odpařuje nálev a vy, příjemně uvolnění a zrelaxovaní, pozorujete horské svahy, které jste ten den zdolali.

Vitalitu pro tělo i duši najdete v léčivém Gasteinu

Léčivou sílu přírody zažijete v Gasteinu po celý rok. Gasteinské termální lázně nabízejí celkem 17 horkých pramenů. Kromě toho patří toto údolí díky dlouholetým a vědecky fundovaným zkušenostem s místními léčebnými prostředky k nejvýznamnějším regionům Alp v oblasti zdraví. Vanové koupele, parní lázně a léčivé jeskyně – světově unikátní způsoby léčby kombinují přírodní formu radonové terapie s benefity tepla a nadmořské výšky regionu.

TIP: Zarezervujte si zážitkové dny a zažijte nezapomenutelné okamžiky

Ten, kdo si tuto zimu v Gasteinu zakoupí balíček „Ski amadé - Made my day“, nemusí se už na lyžařské dovolené o nic starat, a přesto zažije nezapomenutelné okamžiky. Vše si totiž vezme na starost průvodce, který se s vámi navíc podělí o ty nejlepší rady a tipy. Ideální pro všechny, kteří touží po zážitcích a samozřejmě je to i velmi netradiční dárek pro toho, kdo s vámi sdílí lyžařskou vášeň.

SOUTĚŽ

Získejte voucher na 2 noci pro 2 osoby
ve 4* hotelu St. Georg v Bad Hofgasteinu

Pro tři z vás máme hodnotný voucher na ubytování pro 2 osoby na 2 noci v luxusním 4* hotelu St. Georg včetně snídaně a vstupu do wellness.

Stačí odpovědět na soutěžní otázku:

V Gasteinu se nachází dvoje lázně, jak se jmenují?

Úplná pravidla soutěžě ke stažení zde.

Termín soutěže:

od 1. 11. do 31. 12. 2020.