OCHRANA PŘED ROUŠKOU

19.11.2020

Na straně jedné nedocenitelná pomoc v boji proti novodobé pandemii, na straně druhé strůjce řady dermatologických problémů. Nepříjemné zarudnutí, podráždění nebo dokonce pupínky naplněné tekutinou, pro které už existuje vlastní výraz maskné.

Maskné postihuje nejvíce ty, kteří už někdy trpěli na akné, přecitlivělost či ekzém. Za jeho původce lze označit roušky a respirátory, které vytvářejí vlhké prostředí, ve kterém se velmi dobře daří bakteriím a mykózám.

Pokud vás už taky trápí nebo se tomuto nepříjemnému kožnímu problému spojenému s prevencí mnohem závažnějších problémů chcete vyhnout, držte se následujících rad. Pleť každý den důkladně vyčistěte a hydratujte. Vyberte si produkty s kvalitním, a především šetrným složením a vyhněte se dráždivým složkám jako jsou kyseliny nebo peelingové mikročástice. Následující výběr může být příkladem, jak by mohla vaše každodenní rutina plná šetrných a zklidňujících přípravků vypadat.

KLARA ROTT

Něha - Dvousložkové odličovací médium

bio dvousložkové odličovací médium pro problematickou pleť
1 490 Kč

1. OČISTA

Něha, ta nejlépe vystihuje celý váš rituál. Začněte šetrným odlíčením pleti pomocí tohoto unikátní odličovacího média z dílny KLARY ROTT, české 100% přírodní kosmetiky z prvotřídních ingrediencí v bio kvalitě. Obsahuje 22 biologicky aktivních látek, například vzácné oleje, silný hydrolát ze zeleného čaje či ručně připravované bylinné extrakty.

MALINNA°

Skin Toner

tonikum
310 Kč

2. TONIKUM

Multifunkční přírodní přípravek na bází bylinných výluhů, rostlinných bio olejů a solí v té nejvyšší kvalitě s neuvěřitelným antibakteriálním potenciálem. Můžete s ním řešit i nejrůznější záněty, mykózy, ekzémy nebo třeba odřeniny a popáleniny. Stejně tak jej můžete aplikovat přímo do roušky a zamezit tak rychlému množení škodlivých látek.

Cremorlab

T.E.N. Cremor Mineral Water

minerální voda ve spreji
319 Kč

3. MINERÁLNÍ VODA

Minerální vody jsou proslulé svými zklidňujícími účinky. Ovšem není minerálka jako minerálka! Ta z korejské lázeňské provincie Gangwon-do obsahuje až 300x více minerálů a stopových prvků než běžné evropské vody, navíc ve speciální podobě, ve které pronikají do hlubin naší pleti. Aplikujte ji ráno i večer nebo kdykoli během dne na podrážděné a suché partie.

Matis Paris

SensiBiotic Cream

krém na citlivou pleť pro každodenní péči
1 869 Kč

4. KRÉM

Šetrný krém vhodný pro každodenní použití na problematickou, přecitlivělou a podrážděnou pleť. Obsahuje extrakt z květu šafránu, který funguje jako prvotřídní antioxidant a zesiluje ochrannou bariéru pokožky, a komplex biotechnologických látek, který zabraňuje nadměrné ztrátě vlhkosti a obnovuje přirozený ekosystém pleti.

KANABIGEROL

Cannabis Oil CBG 3 %

konopný olej CBG 3%
899 Kč

5. OLEJÍČEK

Absolutní novinkou v naší nabídce je kosmetika Kanabigerol s mimořádně účinnou látkou extrahovanou z konopí, CBG. Její účinky potvrzuje nespočet studií a fakt, že v zahraničí jsou tyto látky hojně užívány nejen kožně, ale také vnitřně. Jednu kapku vysoce koncentrovaného olejíčku naneste na problematické místo a opakujte kdykoli podle potřeby.