ŘEŠENÍ PĚTI NEJČASTĚJŠÍCH PROBLÉMŮ S VLASY V ZIMĚ

25.01.2021

Zima se přihlásila o slovo, avšak s klesajícími teplotami je potřeba nezapomínat na péči o vlasy. Se změnou počasí totiž trpí nejenom pleť, ale i vlasy, které nás mohou pěkně potrápit.

Právě proto bychom měli v zimních měsících věnovat našim vlasům speciální pozornost. Ne nadarmo se říká, že korunou naší krásy jsou právě vlasy.

Jaké jsou nejčastější problémy s vlasy v zimě a jak se jim bránit?

GOSH COPENHAGEN

Rose Oil Shampoo

jemný vlasový šampon
od 229 Kč
Další varianty (2)
GOSH COPENHAGEN

Rose Oil Conditioner

výživný vlasový kondicionér
229 Kč

1. RYCHLE SE MASTÍCÍ VLASY

V zimě se pokožka hlavy může začít paradoxně více mastit. Jak je to možné? Na vině je časté střídání teplot a neprospívá tomu ani nošení pokrývek hlavy. A ačkoliv je čepice skvělý módní doplněk a v zimě nás zahřeje, naše vlasy vlivem jejího nošení trpí. Pokožka hlavy se více potí a následkem toho se vlasy více mastí. Pokrývku hlavy určitě neodkládejte, namísto toho používejte vhodné produkty pro mastící se pokožku. Vyzkoušet můžete šampon, který obsahuje olej z pravé damašské růže, díky čemuž napomáhá redukovat tvorbu mazu a je proto skvělým pomocníkem v boji s mastící se pokožkou hlavy. Šampon používejte vždy v kombinaci s kondicionérem z dané řady, dosáhnete pak ideálních výsledků.

 

OSTĒ

INTENSIVE TREATMENT, Coco Hair Mask, EXTRA KOKOS

kokosová maska na vlasy
1 090 Kč
NIKA

Moisture Lock Conditioner

kondicionér pro krepaté a nepoddajné vlasy
549 Kč

2. KREPATĚNÍ A ELEKTRIZOVÁNÍ VLASŮ

I v tomto případě je viníkem časté střídání teplot, které vlasy vysušuje. Vlasy mají tendenci poletovat, elektrizovat a v důsledku toho se i hůře upravují. S nepříjemným krepatěním a elektrizováním se častěji potýkají ženy s poškozenými vlasy. V tomto případě zařaďte do své vlasové rutiny zábaly vlasů a dopřejte svým vlasům hloubkovou regeneraci alespoň dvakrát týdně.
Dopřát si můžete vyživující kokosovou masku obohacenou o unikátní rýžový komplex, která podporuje tvorbu keratinu a narušeným vlasům navrací odolnost.
Extra péči a uhlazení nepoddajných vlasů zajistí kondicionér NIKA. O hedvábně hladkých a lesklých vlasech už nemusíte jen snít.

DS Laboratories

REVITA shampoo

šampon proti vypadávání vlasů
669 Kč
DS Laboratories

REVITA conditioner

kondicionér proti vypadávání vlasů
669 Kč

3. SEZÓNNÍ VYPADÁVÁNÍ VLASŮ

S příchodem zimy můžete zpozorovat i zvýšené padání vlasů. Příčinou jsou vysoké teplotní skoky, kdy přecházíme ze zimy do přetopených místností. V zimě navíc klesá vlhkost ve vzduchu a následkem toho dochází k vysušování vlasové pokožky. Řešením je vhodně zvolená kosmetika a správná péče.
Chybu neuděláte s šamponem a kondicionérem proti vypadávání vlasů. Toto duo obsahuje silnou kombinaci aktivních složek, které vám pomohou zastavit padání vlasů, podpořit jejich růst a uleví pokožce od svědění.

GOSH COPENHAGEN

Coconut Oil Conditioner

kondicionér
229 Kč
GOSH COPENHAGEN

Coconut Oil Shampoo

jemný mycí šampon
od 229 Kč
Další varianty (2)

4. EXTRÉMNĚ SUCHÉ VLASY

Změna teplot se nejčastěji podepisuje na pokožce hlavy, která tak dostává pořádně zabrat a postupem času se může začít vysušovat. Tomu můžete předejít vhodně zvolnou kombinací vlasové kosmetiky určenou pro suché vlasy. Sáhnout můžete po šamponu a kondicionéru, které regenerují pokožku hlavy a navíc vlasům dodávají pořádnou dávku hydratace.
TIP: Proti vysoušení vlasů můžete bojovat i během spánku. Povlak na polštář ze 100 % hedvábí na rozdíl od klasického bavlněného povlaku na polštář nevysává z vlasů hydrataci a navíc předchází lámání a cuchání vlasů.

GOSH COPENHAGEN

Argan Oil Moroccan Hair Oil

marocký vlasový olej
329 Kč

5. ROZTŘEPENÉ KONEČKY A LÁMÁNÍ VLASŮ

Majitelky dlouhých vlasů v zimě můžou potrápit roztřepené konečky a lámání vlasů. Konečky vlasů jsou v neustálém kontaktu s mnoha vrstvami oblečení, které si střídavě svlékáme a oblékáme a leckdy je i omylem přivřeme do zipů. Následkem toho se vlasy začnou třepit a lámat.
V zimě proto nezapomínejte do konečků vlasů pravidelně vtírat olej. Vyzkoušet můžete například čistý bio arganový olej nebo kombinaci arganového a lněného oleje. Oleje pomáhají konečky zacelit, uhladit a dodat jim potřebnou výživu.