SOUTĚŽ
3 x pobyt ve městě Salzburg

V zimě má Mozartovo město zvláštní kouzlo. Na své si tu přijdou milovníci umění, kultury i lyžování.

Salzburg

zimní pohádka

Když sníh zahalí Salzburg a jeho barokní kulisu do bělostného hávu, ponoříte se přímo do pohádkové atmosféry. Slavné pamětihodnosti, tradiční vánoční trhy, hudební adventní představení a báječné lyžařské oblasti lákají návštěvníky z celého světa.

Krása a přehlednost historického centra města, harmonie architektury s přírodou v kombinaci s nabídkou více než 4.000 kulturních pořadů a akcí na světové úrovni je každoročně hlavním důvodem, proč Salzburg patří k nejnavštěvovanějším městům. Jeho část zvaná Staré město byla dokonce prohlášena za světové kulturní dědictví UNESCO. Kouzlo Vánoc a sváteční atmosféru vám přinesou vánoční trhy s vyzdobenými stánky, všude linoucí se vůně skořice, pečených jablek a svařeho vína. Nechybí ani vánočně laděný hudební program s adventními zpěvy.

Procházka přes zdejší kopec Mönchsberg nabídne překrásný pohled na střechy domů a kostelů, na věže a kupole pod vysokou pokrývkou sněhu. Vše je jaksi ztlumenější, zářivější a tišší, dokonce i vyzvánění zvonů má jakoby měkčí tón.A až sejdete zpátky do města, přivítá vás veselé hemžení na vánočním trhu.

Adventní trhy

poslové Vánoc

Adventní trhy - poslové Vánoc

V předvánočním období okouzlí Salzburg své návštěvníky svými romantickými adventními trhy. Překrásný je především ten v srdci Starého města, který se rozkládá na náměstí před salcburským chrámem a na Rezidenčním náměstí. Tento trh se pořádá již od 15. století a patří mezí nejkrasnější v Evropě.

Vánoční trh u zámku Hellbrunn milují především děti, které se tu můžou projet na ponících, opéct si u táboráku klobásu nebo navštívit dětskou zoo. Rodiče je také mohou přihlásit na kurz pečení a sami ochutnat zdejší výtečné svařené víno.

Lidové obyčeje

čertovské průvody krampusů

Lidové obyčeje - čertovské průvody krampusů

Kolem svátku sv. Mikuláše, ovládají ulice salcburského Starého města hordy hrůzu nahánějících čertů. Pozadu ve strašení nezůstávají ani jejich ženské „kolegyně“ perchty. Děsivé postavy v kožiších ve hrozivých maskách chrastí řetězi, zvoní kravskými zvonci a nejen děti pocítí, jak zabolí takové šlehnutí čertovskou metlou, které prý přináší štěstí.

Tichá noc svatá noc

Tichá noc svatá noc

Nedaleko Salzburgu vznikla také zřejmě nejznámější vánoční píseň na světě. Malebná kaplička tiché noci v Oberndorfu připomíná skladatele Franze Xavera Grubera a autora textu Josefa Mohra. Zde byla koleda také poprvé v roce 1818 uvedena. Od té doby se jednoduchá, jímavá píseň z Oberndorfu u Salzburgu zpívá ve více ne 200 jazycích.

Ski shuttle

Pro lyžaře: Každodenní přeprava autobusem do největší lyžařské oblasti
Ski amadé/Flachau, od 21. 12. 2019 do 21. 3. 2020 denně
z náměstí Mirabell, zdarma.

KARTA SALZBURG CARD

Volný vstup do všech pamětihodností a bezplatné používání veřejných dopravní prostředků na 24, 48 a 72 hodin.

Salcburská karta:
24 hod.: 26,- €,
48 hod.: 34,- €,
72 hod.: 39,- € děti (6–15)

Soutěž

Pro tři z vás máme voucher na ubytování pro 2 osoby
ve čtyřhvězdičkovém hotelu se snídaní a SalzburgCard na 48 hodin.

Stačí nakoupit od 1. listopadu do 13. prosince
v kterékoliv FAnn parfumerii a vyplnit následující soutěžní otázku:

Na jaké adrese se narodil slavný hudební skladatel W.A. Mozart?

  • a) Linzer Gasse 7
  • b) Judengasse 10
  • c) Getreidegasse 9

Úplná pravidla soutěže ke stažení zde. Odesláním souhlasím s poskytnutím a využitím svých osobních údajů dle zák. č. 101/2000 Sb. k marketingovým účelům společnosti FAnn Retail, a.s.

Bližší informace:

www.salzburg.info/cz

Aktuální termíny:
Ski shuttle 21. 12. 2019 – 21. 3. 2020
Adventní trh: 21. 11. 2019 – 26. 12. 2020
Průvody čertů 30.11.– 8.12. 2020