ZNAČKA OSTĒ A HANA PHAMOVÁ

Proč ryze přírodní kosmetika?

K přírodní kosmetice mám díky svému původu a své mamince velmi blízko. Vyrůstala jsem v prostředí, kde bylinky, různé mastičky a zábaly patřily k běžným praktikám, ať už při beauty rituálech či pomáhaly s léčbou nějakých zdravotních neduhů. Vycházela jsem z těchto tradičních postupů, které mi byly předávány a přizpůsobila je požadavkům moderní doby. V produktech se tak promítají exotické suroviny jako jsou např. kokos a rýže, zároveň se v nich odráží české zvyky a kultura. Vzniká tak harmonické spojení dvou zcela odlišných kultur, které jsou mi ale srdcově blízké. Chtěla jsem vytvořit produkty, které budou přírodní, rostlinné, ale hlavně funkční. To je z mého pohledu nejdůležitější. Každý produkt, ať už přírodní či syntetický by měl fungovat.

Syntetické složky jsou oproti přírodním látkám stabilní. Víte přesně, co od nich při vývoji můžete očekávat. Přírodní složky jsou dynamické. Jejich kombinace je dle mého názoru vývojově náročnější. Vývoj přírodních, funkčních produktů je zejména o správném poměru a technologickém postupu. Některé látky v přírodě jen tak nenalezneme, protože je zkrátka příroda nepotřebuje, např. konzervační systémy. Vyvinout kvalitní konzervační systém, který bude fungovat, ale zároveň bude k pokožce šetrný, je velmi náročné, ale ne nemožné. Jen to může být časově a vývojově náročnější.

Tři největší benefity přírodní kosmetiky?

Jak už jsem zmínila výše, každý produkt by měl být hlavně funkční, ať už se jedná o přírodní či syntetický produkt. Ideálně by měl splňovat to, co od něj zákazník očekává, co se o něm dočte na etiketě. Přírodní kosmetika má ale své nenahraditelné kouzlo. Je živá. Využívá sílu rostlinných látek, živých aktivních složek, jako jsou např. laktobacily, které mimo jiné složky máme v tělovém másle a v neposlední řadě, jde ruku v ruce s udržitelností.

Jste sama její vyznavačkou nebo ráda sáhnete i po „chemii"?

Jsem vyznavač zejména clean kosmetiky. Bezpečné, funkční a smysluplné. Mám ráda živou kosmetiku, která mi dopřává to nejlepší z přírody, byť mi syntetika nevadí. Zastávám názor, že přírodní clean produkty se mají starat a pečovat o to, co nám bylo dáno. O vlasy, pleť a pokožku, které regenerují, vyživují, hydratují. V případě, že je ale už s pokožkou něco špatně, je postižená zdravotními problémy, může nastoupit přímá syntetika, která si v určitých chvílích poradí tak, jak má.